Przejdź do treści

Pytania i odpowiedzi

Jaka jest zasada działania dystrybutora wody REDOX?

W dystrybutorze woda przepływa z naczynia do naczynia, znajdują się w nim cztery naczynia:

  1. Najpierw woda jest oczyszczana za pomocą filtra z odwróconą osmozą, a następnie przepływa przez złoże szungit-owe (fulereny link). Stad trafia do pierwszego zbiornika – naczynia
  2. pierwsze naczynie ma około 5 litrów wody osmotycznej, rezerwuar osmozy, gromadzi wodę po filtrze odwróconej osmozy, zabezpieczone pływakami przed przelaniem się oraz przed zbyt szybkim zużywaniem wody
  3. drugie naczynie ma około jednego litra, warnik, przegotowuje przefiltrowaną wodę i utrzymuje temperaturę około 95 stopni Celsjusza
  4. trzecie naczynie, chłodnica (chłodzona agregatorem lodówkowym), schładza wodę
  5. czwarte naczynie saturator, do czwartego naczynia w trakcie przepompowywania jest schłodzona woda, która miesza się z wodorem pod ciśnieniem od 1 do 3 atmosfer(proces saturacji)

W końcowym etapie woda do kranika przepływa przez aktywator wody – strukturyzacja wody (link do strony prof emoto).

Posiadamy dwa rodzaje strukturyzerów.

  1. aktywator Grandera (link)
  2. aktywator profesora Petera Grossa (link)

Czym jest odwrócona osmoza?

Zjawisko odwróconej osmozy wykorzystuje półprzepuszczalną membranę, która przepuszcza czyste cząsteczki wody, zatrzymując zanieczyszczenia które są zbyt duże aby przedostać się przez mikropory membrany osmotycznej. Dobrej jakości systemy osmotyczne stosują proces zwany crossflow, umożliwiający samoczyszczenie się membrany. Woda nie napływa na membranę, tylko płynie po niej dzięki czemu zatrzymane w membranie zanieczyszczenia są zabierane dalej wraz z zanieczyszczoną wodą. Proces odwróconej osmozy wymaga siły, która pcha wodę przez membranę, jednak ciśnienie wody w kranie jest w zupełności wystarczające aby proces mógł zachodzić efektywnie.

Więcej: http://tylkowoda.pl/filtry-do-wody/odwrocona-osmoza-filtr/

Odwrócona osmoza eliminuje wszystkie zanieczyszczenia – nawet występujące śladowo – jak pozostałości leków lub hormonów, pestycydów, środki ochrony roślin, znajdowane w wodzie komunalnej.

W obecnych czasach typowe uzdatnianie wody, jakie dotyczy wody komunalnej, absolutnie nie zabezpiecza nas przed tymi w/w szkodliwymi domieszkami.

Czy jest potrzebne podłączenie do bieżącej wody?

Tak, w dystrybutorze wody Redoxer filtr odwróconej osmozy wymaga podłączenia dopływu bieżącej wody oraz odpływu do kanalizacji. Średnica rurek to 6mm. Łatwo jest te rurki ukryć pod listwą przypodłogową.

Jakie jest PH oraz czystość wody?

PH wody jest zmienne i zależne od jakości wody w wodociągu i waha się w przedziale 6.9 do 7.4 co oznacza że jest PH jest obojętne
Czystość wody wynosi do 30 PPM. Jeśli przekracza 40 PPM to należy wezwać serwis.

Jaki jest potencjał RED-OX?

Potencjał dobrej zredukowanej wody powinien być poniżej minus trzysta miliVolt, nawet do minus sześćset. Im niższy potencjał tym lepiej. Użytkownicy mogą sobie mierzyć potencjał RED-OX wody miernikami ORP i dopóki potencjał RED-OX jest nie mniej jak minus 300 jest dobrze. Jeżeli nie osiąga potencjał minus 200 miliVolt należy wezwać serwis. Mierniki ORP oraz TDS są dostępne w naszym serwisie.

Ile powinniśmy pic wody RED-OX?

Dzienne zapotrzebowanie wynosi od 1 litra do 2 litrów na osobę. Minerały organizm pozyskuje nie z wodą, a z pożywieniem. Woda służy do wypłukiwania nadmiarów minerałów z organizmu. Przyjmowanie wody mocno zmineralizowanej jest dla ustroju szkodliwe.

Jak zamontować dystrybutor wody Redoxer?

Montaż generatora wody RED-OX – Redoxer jest prosty. Montuje się go identycznie jak filtr odwróconej osmozy, a nawet prościej ponieważ nie trzeba wiercić otworu pod kranik w zlewozmywaku.
Jest możliwość montażu przez naszych wykwalifikowanych serwisantów.

Jakie są wymiary?

Wysokość: 104cm
Szerokość 40cm

Jak często trzeba wymieniać filtr?

Średni czas zużycia filtru wynosi sześć miesięcy i mocno zależy od czystości wody w wodociągu. Użytkownik generatora może badać miernikiem TDS stopień mineralizacji wody RED-OX i dopóki pomiar nie wykaże wartości wyższych niż 40 można dalej eksploatować generator. Czasem nawet trzy lata. Jeśli mineralizacja wody RED-OX przekroczy 40 należy wezwać serwis.

Czy dystrybutor wody Redoxer posiada gwarancje?

Jak najbardziej posiada, jest to okres 12 miesięcy, natomiast urządzenie Grandera i prof. Petera Grossa posiada dożywotnią gwarancję.

Jak długo można pić wodę RED-OX

Wodę RED-OX z naszego generatora można pić przez dziesiątki a nawet setki lat bez żadnego uszczerbku zdrowotnego z doskonałym rezultatem zdrowotnym, woda ta spowalnia procesy zniszczeń struktur sub-komórkowych – a tym samym spowalnia starzenie się ustroju.

Natomiast wody zredukowanej na zasadzie elektrolizy nie powinno się używać dłużej niż miesiąc, maksymalnie dwa ze względu na niebezpieczeństwo skażenia organizmu metalami ciężkimi.