Przejdź do treści

Jaka jest zasada działania dystrybutora wody REDOX?

Konstrukcja urządzenia opiera się na zasadach dr. Jana Pokrywki.
W dystrybutorze następuje kilka procesów:

  1. Najpierw woda jest oczyszczana za pomocą filtra z odwróconą osmozą i jest gromadzona w naczyniu u pojemności ok 5l.
  2. Po oczyszczeniu przepływa do warnika gdzie zostaje przegotowana i temperatura jest utrzymywana na poziomie około 95C.
  3. Przegotowana woda zostaje przepompowana do naczynia w którym jest schładzana za pomocą pompy ciepła.
  4. Po schłodzeniu zostaje przepompowana do saturatora w którym pod ciśnieniem zostaje nasycona wodorem.

W końcowym etapie woda do kranika przepływa przez strukturyzator wody. Na życzenie klienta montujemy dwa rodzaje strukturyzatorów:
– Grandera,
– Petera Grossa.

Czym jest odwrócona osmoza?

Zjawisko odwróconej osmozy wykorzystuje półprzepuszczalną membranę, która przepuszcza czyste cząsteczki wody, zatrzymując zanieczyszczenia które są zbyt duże aby przedostać się przez mikropory membrany osmotycznej. Dobrej jakości systemy osmotyczne stosują proces zwany crossflow, umożliwiający samoczyszczenie się membrany. Woda nie napływa na membranę, tylko płynie po niej dzięki czemu zatrzymane w membranie zanieczyszczenia są zabierane dalej wraz z zanieczyszczoną wodą. Proces odwróconej osmozy wymaga siły, która pcha wodę przez membranę, jednak ciśnienie wody w kranie jest w zupełności wystarczające aby proces mógł zachodzić efektywnie.

Więcej: http://tylkowoda.pl/filtry-do-wody/odwrocona-osmoza-filtr/

Odwrócona osmoza eliminuje wszystkie zanieczyszczenia – nawet występujące śladowo – jak pozostałości leków lub hormonów, pestycydów, środki ochrony roślin, znajdowane w wodzie komunalnej.

W obecnych czasach typowe uzdatnianie wody, jakie dotyczy wody komunalnej, absolutnie nie zabezpiecza nas przed tymi w/w szkodliwymi domieszkami.

Czy jest potrzebne podłączenie do bieżącej wody?

Tak, urządzenie wymaga podłączenia dopływu bieżącej wody oraz odpływu do kanalizacji.
Średnica rurek to 6mm więc łatwo jest te rurki ukryć pod listwą przypodłogową.

Jakie jest PH oraz czystość wody?

PH wody jest zmienne i zależne od jakości wody w wodociągu i waha się w przedziale 6.9 do 7.4 co oznacza że jest PH jest obojętne
Czystość wody wynosi do 30 PPM. Jeśli przekracza 40 PPM to należy wezwać serwis.

Jaki jest potencjał RED-OX?

Potencjał dobrej zredukowanej wody powinien być poniżej minus trzysta miliVolt, nawet do minus sześćset. Im niższy potencjał tym lepiej. Użytkownicy mogą sobie mierzyć potencjał RED-OX wody miernikami ORP i dopóki potencjał RED-OX jest nie mniej jak minus 300 jest dobrze. Jeżeli nie osiąga potencjał minus 200 miliVolt należy wezwać serwis. Mierniki ORP oraz TDS są dostępne w naszym serwisie.

Ile powinniśmy pic wody RED-OX?

Dzienne zapotrzebowanie wynosi od 1 litra do 2 litrów na osobę. Minerały organizm pozyskuje nie z wodą, a z pożywieniem. Woda służy do wypłukiwania nadmiarów minerałów z organizmu. Przyjmowanie wody mocno zmineralizowanej jest dla ustroju szkodliwe.

Jak zamontować dystrybutor wody Redoxer?

Montaż generatora wody RED-OX – Redoxer jest prosty. Montuje się go identycznie jak filtr odwróconej osmozy, a nawet prościej ponieważ nie trzeba wiercić otworu pod kranik w zlewozmywaku.
Jest możliwość montażu przez naszych wykwalifikowanych serwisantów.

Jakie są wymiary?

Wysokość: 110 cm
Szerokość: 40 cm
Głębokość: 32 cm

Jak często trzeba wymieniać filtr?

Średni czas zużycia filtru wynosi sześć miesięcy i mocno zależy od czystości wody w wodociągu. Użytkownik generatora może badać miernikiem TDS stopień mineralizacji wody RED-OX i dopóki pomiar nie wykaże wartości wyższych niż 40 można dalej eksploatować generator. Czasem nawet trzy lata. Jeśli mineralizacja wody RED-OX przekroczy 40 należy wezwać serwis w celu wymiany filtrów.

Czy dystrybutor wody Redoxer posiada gwarancje?

Jak najbardziej posiada, jest to okres 12 miesięcy, natomiast urządzenie Grandera i prof. Petera Grossa posiada dożywotnią gwarancję.

Jak długo można pić wodę RED-OX

Wodę RED-OX z naszego generatora można pić bez ograniczeń czasowych z doskonałym rezultatem zdrowotnym, woda ta spowalnia procesy zniszczeń struktur sub-komórkowych – a tym samym spowalnia starzenie się ustroju.

Natomiast wody zredukowanej na zasadzie elektrolizy nie powinno się używać dłużej niż miesiąc, maksymalnie dwa ze względu na niebezpieczeństwo skażenia organizmu metalami ciężkimi. Ponieważ podczas elektrolizy wody, elektrody ulegają rozpuszczaniu.
Na szczęście nasze urządzenie pozbawione jest tej wady i zawiera doskonale czystą wodę nasyconą wodorem.